Harmanyeri Organik Susam Yağı 100 ml - Soğuk Sıkım | Organik Şifalı Yağlar - Tohumlar - Çekirdekler | Organik Ürünler Alışveriş Sitesi - 0549 3300 365 - 0232 3300 365
Stok Kodu:  8699872311325

Harmanyeri Organik Susam Yağı 100 ml - Soğuk Sıkım

365organik Sertifikalı Organik Ürünler
39,50 TL
29,50 TL (KDV Dahil)
25%
ad.
Sepete Ekle
Ürün Detay

Organik Susam Yağı 100 ml (Soğuk Sıkım)

Türkiye'nin ilk ve tek Organik Sertifikalı Saf Susam yağıdır. Taklitlerinden ve Organik olmayan sertifikasız muadillerinden sakınınız, mukayese etmeyiniz ! Soğuk Pres yöntemiyle elde edilmiştir. Dahilen ve haricen güvenle kullanabilirsiniz.

Susam Yağının Faydaları:

Enerji kaynağı olan Susam vücuda enerji verir ve bedensel yorgunluğu giderir. Afrodizyak etkisi ile hem cinsel isteği arttırır hem de cinsel gücü arttırır. Solunum yolu hastalıklarının tedavisinde oldukça etkinidir. Göğsü yumuşatarak nefes darlığının ve bronşitin tedavisinde kullanılabilmektedir. Kansere karşı koruyucudur. Kanser hücrelerinin yayılmasını yavaşlatır. Antioksidan özelliği ile yaşlanmanın etkilerini geciktirir. Susam yağı ise böbreklerde ve safrada ki taşlarının düşürülmesine yardımcı olur. Sindirim sistemine etki ederek hazmı kolaylaştırır, kabızlığı giderir, bağırsaklarda biriken gazı söktürür. Karaciğer hastalıklarına karşı kullanılabilmektedir. Kemik erimesinin geciktirilmesini sağlar. Yüksek tansiyonun düşürülmesine ve kontrol altında tutulmasına yardımcı olur. Ayrıca gelişim çağında ki çocukların zihinsel gelişimlerini destekler. Susam özellikle gelişme çağında ki çocukların sık sık tüketmesi tavsiye edilen bir besin maddesidir. İçeriğinde Omega 6 ve ve Omega 9 bol miktarda bulunmakta olup çocuk gelişiminde önemli bir yere sahiptir. Sadece çocuklar için değil yetişkinler için de büyük önem taşımaktadır. Günümüzde bilinen en iyi ve en aktif antioksidandır. Zayıf ve kolay kırılan tırnakların güçlenmesi için uygulanabilmektedir. Böylelikle tırnakları besler ve sertleştirir.

 

Neden Sertifikalı Ürünler

Sertifikalı Organik Ürünler sağlığımız için diğer konvansiyonel ürünlere nazaran çok daha iyidir. Çünkü Sertifikalı Organik Ürünlerde yetiştirilmesinden satışa hazır hale gelene kadar ki tüm aşamalarda hiçbir zararlı kimyasal kalıntı kullanılmaz. Amerika'da yapılan araştırmalar bu zararlı maddelerde herbicides larn % 60'ı, fungides ların %90'ı ve insecticides ların ise % 30'unun potansiyel olarak kanserojen etkiye sahip olduğunu ortaya çıkarmıştır. Uluslararası sertifikalı organik ürünler çevre sağlığı içinde zararsızdır. Çünkü organik tarımda doğaya aykırı hiçbir madde kullanılmaz, hava ve su zararlı kimyasallar ile kirletilmez.

Soğuk Pres Yağlar

Harmanyeri Organik ve Toroslar Markası ile hizmetinize sunduğumuz ürünlerimizle ilgili ek bilgiler:

Ürünlerimiz kesinlikle hiç bir katkı maddesi içermemektedir. Herhangi bir başka daha ucuz bir yağ ile seyreltilmemiştir. Bitkinin yada tohumunun yağı, Soğuk pres yöntemi ile ekstra hiçbir ısıl işlem uygulanmadan elde edilmektedir. Yağın renk ve kokusu çeşitli fiziksel etkenlere göre kısmen de olsa değişiklik gösterebilmektedir. Yağı alınacak bitkinin yetiştiği toprağın özellikleri, yetiştiği ortamın iklim şartları, bitkinin toplanma zamanı, kurutulma şartları bitkisel yağın renk ve kokusunda değişikliğe neden olabilir.  Tüm ürünlerimizde yapay koku ve renklendirici madde kullanmayız. Bu sebeple bazı ürünlerimizde standart bir koku ve renk gözlenmeyebilir. Her seri birbirinden kısmen de olsa farklı olabilir. Ürünlerimizin saflığı ve doğallığı 2000 yılından bu yana bu işle uğraşan firmamız Toroslar Doğal ve Kozmetik Ürünler A.Ş. güvencesindedir.

Soğuk Pres Yöntemi ile Elde Edilen Yağların Önemi

İnsan vücudunun üretemediği bazı besinler ile dışarıdan aldığımız maddeler esansiyel (elzem) olarak adlandırılırlar. Bitkilerin tohumlarında bulunan yağların Soğuk Pres yöntemi ile alınması sonucu elde edilen ürünlerde herhangi bir şekilde ısıl işlem ve kimyasal madde uygulaması olmadığı için esansiyel yağ asitleri olan Omega 3, Omega 6 ve Omega 9 doğal olarak yağa geçmektedir.

 Neden Soğuk Pres Yağ ?

Soğuk pres; kimyasal uygulama içermeyen tamamen mekanik bir süreçtir. Gerçek soğuk pres uygulamasında ürünün maruz kaldığı en yüksek ısı değeri 40°C dir. Soğuk pres uygulamasında; bitkinin özü, lezzeti, aroması, besin değeri ve doğal değerlerinde hiç bir kayıp yaşanmaz. Soğuk pres yağlar, konvansiyonel yağ üretiminde uygulanan solvent ekstraksiyon (hekzan) türü hiç bir işlemden geçmez.

Soğuk pres yağlar; konvansiyonel yağlar gibi musilaj giderme (degumming), asit giderme (nötralizasyon), ağartma (bleaching), koku giderme (deoderizasyon), vinterizasyon gibi işlemlerden geçirilmez.

Harmanyeri Organik Susam Yağı

T.C. Organik Tarım Sertifikalı

Orser Organik Sertifikalı

Benzer Ürünler

Ürünler yükleniyor