Kebal Organik Keçiboynuzu Unu / Tozu 250 Gr. | Organik Unlar - İrmikler | Organik Ürünler Alışveriş Sitesi - 0549 3300 365 - 0232 3300 365
Stok Kodu:  8681128009117

Kebal Organik Keçiboynuzu Unu / Tozu 250 Gr.

365organik Sertifikalı Organik Ürünler

24,00 TL (KDV Dahil)
ad.
Sepete Ekle
Ürün Detay

Kebal Organik Keçiboynuzu Unu / Tozu 250 Gr.

Şeker, kıvam arttırıcı, renklendirici, koruyucu içermez. Organik sertifikalı.

Organik Keçiboynuzu (Harnup) Akdeniz ve Anadolu coğrafyasında yetişen en şifalı bitkilerden biridir.

Nefes darlığına karşı bilinen en etkili bitkidir. Astım ve akciğer problemlerine iyi gelir. Sigara içenleri rahatır.

Oldukça yüksek kalsiyum içeriği sayesinde enerji verir.

İktidarsızlık ve kanserin baş düşmanıdır.

İçerdiği E vitamini nedeniyle; gribe, öksürüğe, kansızlığa ve kemik erimesine iyi gelir.

Süte kıyasla üç misli kalsiyum içerir.

Balgam söktürücüdür , bronşları açar, göğsü yumuşatır.

Sigara kullananlar için faydalıdır. Nefes darlığına oldukça etkilidir.(Özellikle alerjik nefes darlığı olanlara keçiboynuzu pekmezi kullanmaları tavsiye edilir.)

İçeriğindeki yüksek ham selüloz ile bağırsak rahatsızlıklarına ve gastrite karşı etkilidir. Bağısrak ve mide gazlarını dışarı atarak mide şişkinliğini giderir. Tenya, bağırsak kurdu, solucan gibi bağırsak parazitlerini temizlemede etkilidir.

Mideyi rahatlatır ve kuvvet verir.

Vitamin ve mineral içeriği ile diş ve diş etleri için faydalıdır.

Zengin mineraller (özellikle çinko), vitaminler (A , B , B2, B3, D) ve doğal şeker içeriği ile doğal güç ve besin kaynağıdır.

Kabızlık ve ishale karşı kullanılır.

Yüksek potasyum ve sodyum içeriği nedeniyle karaciğer, tansiyon ve akciğer üzerine çok yaralıdır.

Kanın toksik (zehirli) maddelerini temizler.

Akciğer kanserine karşı önleyicidir.

Kalp çarpıntısını önlemeye yardımcı olur.

Vücudun maruz kaldığı radyasyonu dışarı atar

Keçiboynuzu (harnup) 1900'lerin başına kadar beyaz şeker yerine kullanılmıştır. Endüstriyel beyaz şeker kullanımının artması ve fiyatının ucuzlaması ile beraber ne yazık ki sofralarımızdaki baş köşesini, zararları herkesce bilinen beyaz şekere bırakmıştır. 365organik.com , şeker kullanımını minumum seviyelere çekmenizi ve şeker yerine yukarıda faydaları yazılı olan organik keçiboynuzu pekmezi vb. geleneksel organik ürünleri kullanmanızı tavsiye eder.

Bilhassa kahvaltılarda tüketilmesi tercih edilen keçiboynuzu ununu yoğurt, bal, pekmez ve tahin ile karıştırıp son derece sağlıklı bir kahvaltılık karışım hazırlayabilirsiniz. Çocuklarınıza kakaolu süt yerine keçiboynuzu unu ve pekmezi katılmış süt verirseniz çok seveceklerdir. Bu şekilde çocuğunuzun katkı maddeleri ve yapay tadlandırıcılar içeren ürünlerden uzak durmasını sağlayabilirsiniz.

 

Hastalıklara karşı direncinizi artırmak isterseniz organik keçiboynuzu ununu organik bal ve organik süt ile birlikte iyice karıştırdıktan sonra tarçın ilave edin, harika bir karışım elde edeceksiniz.

 

ORGANİK KEÇİBOYNUZU ÇİKOLATASI:

Bu karışımı yıllardır marketlerden aldığınız fındık ezmesi, çikolata vb. içerikli yumuşak kremsi kahvaltılık karışımlar yerine kullanabilir, ya da küçük kalıplarda dondurarak çok lezzetli alternatif bir çikolata olarak değerlendirilebilir.

100gr Organik Keçiboynuzu Unu'nu az miktarda su ve kibrit kutusu büyüklüğünde eritilmiş organik tereyağını karıştırın. Yoğun bir krem kıvamına geldiğinde içine organik keçiboynuzu pekmezi, organik ceviz ve organik kuru üzüm ekleyin.Tadına bakın, isteğe göre biraz daha organik keçiboynuzu pekmezi ekleyebilirsiniz. Organik keçiboynuzu çikolatanız hazır.İster ekmeğe sürüp kahvaltılık bir ürün olarak kullanın.İsterseniz küçük kalıplara koyup ya da elde yuvarlayıp buzlukta bekletin ve daha sonra çocuklarınıza çikolata olarak sunun.

Not: Organik keçiboynuzu çikolatasını 'nın klasik çikolata lezzetine daha yakın olmasını isterseniz içine bir miktar organik ham kakao ekleyebilirsiniz. 

T.C. Organik Tarım Sertifikalı

ECOCERT Organik Sertifikalı

Benzer Ürünler

Ürünler yükleniyor