Tardaş Egenin Organik Sertifikalı Kestane Balı 225 Gr | Organik Ballar ve Polenler | Organik ürün marketiniz 365organik
 
Haftanın Ürünü
Aklimdakiler
En Son Gezilenler
En Çok Satanlar
·Tardaş Egenin Organik Sertifikalı Sızma Zeytinyağı 5 LT
·Bioplante Organik Sertifikalı Yutulabilir Bebek Diş Macunu 50 ml
·Bioplante Organik Şampuan Melisalı 275 ml
·Bioplante Organik Şampuan Limonotlu 275 ml
·Harmanyeri Organik Çörekotu Yağı 100ml (Soğuk Sıkım)
·OTS Organik Keçiboynuzu Özü (Soğuk Sıkım) 340 Gr
 
Buradasınız:
Organik Ballar ve Polenler

Tardaş Egenin Organik Sertifikalı Kestane Balı 225 Gr

%11

Tardaş Egenin
Tardaş Egenin Organik Sertifikalı Kestane Balı 225 Gr
Fiyatı  :  36,00TL (KDV Dahil)
Kampanyalı Fiyatı  :  32,00 TL (KDV Dahil)
Adet :
-
+
 
 
 
 

Barkodu : 8681085105259

SERTİFİKASYON:

     
     
     
    

Tardaş Egenin Organik Kestane Balı 225 Gr

8681085105259

Gerçek Bal nasıl Anlaşılır?

Piyasada satışa sunulan birçok balda, şeker(glikoz ilavesi), kıvam arttırıcı, aroma (lezzet) arttırıcı, renklendirici vb. suni katkı maddeleri kullanılmaktadır. Gerçek balı, tat, koku, akışkanlık ya da renk gibi duyularımıza hitap eden yollarla anlayabilmek mümkün değildir. Bir balın gerçek olduğunu, sadece sahip olduğu sertifikaları ispat edebilir. 365organik.com ‘da satılan tüm bal çeşitleri T.C. tarım bakanlığı ve bağımsız denetim kuruluşları tarafından sertifikalandırılmış organik ürünlerdir. Bu sertifikalar; tüm üretim süreçlerinin denetlenmesi, ürünün gerekli analizlerinin yapılması ve tüm sürecin belgelendirilmesi yoluyla oluşturulur. Sertifikalı Organik Bal çeşitlerimizi güvenle tüketebilirsiniz.

 

T.C. Tarım Bakanlığı organik sertifikalı.

ETKO organik sertifikalı.

 

KESTANE BALININ FAYDALARI VE KULLANIM ŞEKLİ1 – TANSYİYON, DAMAR TIKANIKLIĞI, DAMAR SERTLİĞİ : Organik  kestane balı, sarımsak ve limon suyu mucizesi. 1 litre taze sıkılmış ve su katılmamış limon suyuna 20 diş sarımsağı ezip karıştırın 10 gün serin bir ortamda bekletin. Her gün çalkalayın. 10 gün sonunda sarımsaklar limonun içinde eriyecektir. Bu karışımdan yarım çay bardağından biraz daha az alın. İçine bir yemek kaşığı organik kestane balı ilave edin. Sabah aç karnına için ve bunu karışım bitene kadar tekrarlayın.

2 - MİDE YANMASI, ÜLSER GASTRİD: Kaynatılıp ılıtılmış suya 1 yemek kaşığı organik kestane balı ekleyip bal şerbeti yapın ve için. Bir ay devam edilirse faydalı olacaktır.

3 - İSHAL  ve İSHALE BAĞLI KARIN AĞRSI: Kaynatılmış ve soğutulmuş suyun ( çok soğuk olması gerekiyor) 1 bardak suya  2 yemek kaşığı koyup karıştırın ve için 2 gün devam edin 2 güne kalmadan isaliniz geçecektir.2 günde geçmiyorsa doktorunuza başvurunuz . 

4 - AĞIZDAKİ YARALARIN TEDAVİSİ: Önce 1 bardak suya 1 çay kaşığı karbonat atın ve bununla ağzınızı iyice çalkalayın 10 dakika sonra 1 tatlı kaşığı ORGANİK KESTANE BALI'nı ağzınıza atın ve iyice ağzınızda gezdirin ve yutun bunu 2 gün tekrarlayın ve ağız yaralarınızın iyileştiğini görecek ve bize teşekkür edeceksiniz.

5 - KABIZLIK: Sıcak ancak rahat içilebilecek kıvamdaki suya bir yemek kaşığı organik kestane balı ilave edip karıştırıp için. Birkaç saat sonra farkı göreceksiniz.

6 - ASTIM: Kestane balı astım hastalığının tedavisine yardımcıdır. Yarım kg kestane balına 3 yemek kaşığı ZENCEFİL ilave edin ve macun kıvamına gelene dek karıştırın, bu karışımın uzun süre durmasında sakınca yoktur. Bu karışımdan akşam yatmadan önce 1 tatlı kaşığı yenir ve üstüne bir şey yenip içilmez. Bu şekilde 1 yıl devam edilir. Evinizde halı veya halıfleks varsa kaldırmanızı, battaniye gibi toz çıkaran şeylerden uzak durmanızı, evde su ilaveli elektrik süpürgesi kullanmanızı, çocukların sigara dumanı parfüm ve deodorant kokularından uzak durmasını tavsiye ediyoruz.
    
7 - ALT ve ÜST SOLUNUM YOLU ENFEKSİYONLARININ TEDAVİSİ:  Akşam yatmadan önce 1 tatlı kaşığı organik kestane balı alıp ve üstüne bir şey yiyip içmeyin.Günde 3-4 defa tekrarlayın. Boğazınızın iyileşmesine yardımcı olacaktır.

8 - KURU ÖKSÜRÜK (gıcık): 1 Yemek kaşığı ORGANİK KESTANE BALI'na yarım limonu sıkın ve öksürük nöbeti geldiğinde 1 tatlı kaşığı alın. Akşam yatarken de 1 tatlı kaşığı alıp üstüne bir şey yiyip içmeyin. 

Başka bir alternatif olarak büyük bir turp alın kabuğunu ince bir şekilde soyun. Turpun ortasını vazo şeklinde oyun içine 3 yemek kaşığı organik kestane balı koyun. İçindeki bal, turpun altından sızacak şekilde bir kabin üstüne koyun ve sabahleyin turpun içinden sızan balı 1 tatlı  kaşığı kadar için. 1-2 gün devam edin ve öksürüğünüz tamamen kesecektir. 


9 - AĞRIYAN BÖLGEYE LOKAL UYGULAMA   : 1 Yemek kaşığı ORGANIK KESTANE BALINA toz tarçın ekleyin. Ağrılı bölgeye masaj yaparak sürün ve sarın. Ağrının geçmesine yardımcı olacaktır.

10 - KAN DOLAŞIMI : Gece yatmadan önce 1 tatlı kaşığı organik kestane balı alınız. Sabah aç karna aynı işlemi tekrarlayın. Bu şekilde kan akışını kolaylaştırır damar sertliğini önler. Kandaki pıhtılaşmayı önler damarların tıkanmasını önler. Kolesterolü düşürür ve kalbin daha düzenli çalışmasına yardımcı olur.

11 - SARILIK   : Kahvaltıda veya başka bir yemekte organik kestane balı yenmesi önerilir. Vücuttaki toksinlerin atılmasında yardımcı olur. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Kemik gelişimine destek olur.

12 - HEMOROİT (BASUR)   :  1 bardak 70 derece ısıtılmış suya 1 tatlı kaşığı organik kestane balı ilave edip günde 4-5 defa için. 2-3 ay devam edin. Acı, ekşi, salçalı, tuzlu gıdalardan uzak durun.


13 - PROSTAT : Prostat büyümesini durdurur. Ilık su ile 1 bardak suya 1 tatlı kaşığı ORGANİK KESTANE BALI ekleyip için. İdrar yaparken rahatladığınızı hissederceksiniz. İdrarınızdan kestane balı kokusu gelir .Ayrıca böbrekler için faydalıdır.


14 - HALSİZLİĞİN GİDERİLMESİ  : 1 Bardak ılık süt yada su ile içilir

15 - ADALE AĞRILARININ GİDERİLMESİ :Aç karna ve yatmadan önce içilir.

16 - CİNSEL GÜCÜN ARTTIRILMASI VE SAĞLIKLI SPERM YAPISI İÇİN: 3 Kaşık organik kestane balının İçine kişniş, meyan kökü keçi boynuzu pekmezi  öğütülmüş ceviz  2 şer tatlı kaşığı eklenir. Macun haline gelene dek karıştırılır Sabah akşam 1 tatlı kaşığı yenir.
 
17- TANSİYON: 1 Diş sarımsağı ezip püre haline getirilir. 1 Yemek kaşığı organik kestane balına karıştırılır. Kahvaltıdan sonra alınır. Bal nedeniyle ağız kokusu yapmaz ve tansiyonu dengeler.

18 - GRİP VE SOĞUK ALGINLIĞI: Ihlamur kuru nane limon kabuğu çay gibi 1 dakikadan fazla kaynatmadan 15 dakika demlenmeye bırakılır. Bardağa organik kestane balı ilave edilir. Bir tatlı kaşığı tüketilir.


19 - KOLESTEROL: Sabah aç karna 1 bardak sütün içine 1 yemek kaşığı organik kestane balı eklenip içilir. Her gün tekrarlanır. Yemek yemeden 30 dakika önce 1 tatlı kaşığı kestane balına 1tatlı kaşığı öğütülmüş ceviz konulup yenir.


20 - KİLO VERME: Her gün yemekten yarım saat önce 45-50 derece sıcak 1 bardak suya, 1 yemek kaşığı kestane balı ekleyip için. Akşam acıkırsanız yeme ve açlık hissi duyarsanız aynı işlemi tekrarlayın. Açlık hissiniz geçecek ve rahat bir uyku uyumanıza da yardımcı olacaktır. 10-15 gün içinde sağlıklı şekilde kilo verdiğinizi ve eskisi kadar yeme isteğinizin olmadığını hissedeceksiniz.


ŞEKER HASTALARININ AŞIRI TÜKETİMDEN KAÇINMASI TAVSİYE EDİLİR.

YUKARIDAKİ ÖNERİLER, KUŞAKTAN KUŞAĞA AKTARILAN GELENEKSEL KULLANIMLARDIR. SAĞLIK AMACIYLA KULLANMAYA BAŞLAMADAN ÖNCE DOKTORUNUZA DANIŞMANIZ TAVSİYE EDİLİR.  İlgili Ürünler
  Tardaş Egenin
17,50 TL
 
  OTS
23,00 TL
 
  Grünn
25,00 TL
               
  Tardaş Egenin
17,50 TL
 
  Tardaş Egenin
39,00 TL
 
%19
  Tardaş Egenin
25,00TL
20,00 TL
               
%15
  Tardaş Egenin
20,00TL
17,00 TL
 
%15
  Tardaş Egenin
93,00TL
79,00 TL