Tardaş Egenin Organik Kurutulmuş Domates Yağda 250 cc | Organik Kuru Meyveler | KURU MEYVE ATIŞTIRMALIK | Organik Ürünler Alışveriş Sitesi
Stok Kodu:  8681085106232

Tardaş Egenin Organik Kurutulmuş Domates Yağda 250 cc

.
Kargoya veriliş süresi: 
Bugün Kargoda
17,50 TL (KDV Dahil)
ad.
Sepete Ekle
Ürün Detay

Tardaş Egenin Organik Yağda Kuru Domates 250 cc 

 

Günkurusu domates günlük C Vitamini ihtiyacının %40’ını sağlar. C ve K vitaminleri, A, B1 ve B2 vitaminleri potasyum, kalsiyum, demir, folat ve mangenez açısından zengindir.

Zeytinyağında hafif ısıtılmış kuru domateste bu besin miktarları daha da artar. Bu sebeple bir miktar sıcak suyun içine çok az sirke atın ve domatesleri 3 dk. bu suda bekletin, kevgirle alıp suyunu iyice süzün, daha sonra domatesleri bir kavanoza yerleştirin ve içine organik zeytinyağı ekleyin, hoş aromalar vermesi için de içine taze biberiye, fesleğen yada diş sarımsak ekleyebilirsiniz. Böylece kuru domatesleri hem yumuşatmış, hem besin değerlerini yükseltmiş hem de daha uzun saklama koşullarına sahip olmuş olursunuz.

Domates'e kırmızı rengini veren Likopen maddesi en iyi bilinen antioksidanlardan biridir. Cilt güzelliğinde de oldukça etkilidir, cildi gerginleştirir, yaşlanmayı yavaşlatır. Yapılan araştırmalara göre domatesin yoğun güneşin altında gergin halde kalmasının sebebi içerdiği yoğun Likopendir. Likopen domates kabuğunun hemen altında bulunan koyu kırmızı bölümde yoğunluk kazanır. Domatesin kabuğunu soyup attığınızda likopenin de büyük bir bölümünü yok edersiniz. Bu sebeple domatesin kabuğu ile birlikte yenmesi gerekir.

Likopen ayrıca kanser ve kalp-damar hastalıkları açısından koruyucu bir etkiye sahiptir. Sağlıklı bir yaşam denildiğinde ilk akla gelecek olan besinlerden birisi domatestir.

Domates ayrıca lif bakımından da çok zengini bir besindir. Bir adet domates de 1 gr. lif bulunur. Bu bir insanın günlük ihtiyacının %10’unu karşılar.

SERTİFİKA

  

Benzer Ürünler

Ürünler yükleniyor