Tardaş Egenin Organik Yağda Kuru Domates 250 cc | Organik Kuru Meyve - Sebze | Organik ürün marketiniz 365organik
 
Haftanın Ürünü
Aklimdakiler
En Son Gezilenler
En Çok Satanlar
·Tardaş Egenin Organik Sertifikalı Sızma Zeytinyağı 5 LT
·Bioplante Organik Diş Macunu Bebekler için Yutulabilir Sertifikalı 50 ml
·Bioplante Organik Şampuan Melisalı 275 ml
·Bioplante Organik Şampuan Limonotlu 275 ml
·Harmanyeri Organik Çörekotu Yağı 100ml (Soğuk Sıkım)
·OTS Organik Keçiboynuzu Özü (Soğuk Sıkım) 340 Gr
 
Buradasınız:
Organik Kuru Meyve - Sebze

Tardaş Egenin Organik Yağda Kuru Domates 250 cc


Tardaş Egenin
Tardaş Egenin Organik Yağda Kuru Domates 250 cc
Fiyatı  :  17,00 TL (KDV Dahil)
Adet :
-
+
 
 
 
 

     
     
    

Tardaş Egenin Organik Yağda Kuru Domates 250 cc 

 

Günkurusu domates günlük C Vitamini ihtiyacının %40’ını sağlar. C ve K vitaminleri, A, B1 ve B2 vitaminleri potasyum, kalsiyum, demir, folat ve mangenez açısından zengindir.

Zeytinyağında hafif ısıtılmış kuru domateste bu besin miktarları daha da artar. Bu sebeple bir miktar sıcak suyun içine çok az sirke atın ve domatesleri 3 dk. bu suda bekletin, kevgirle alıp suyunu iyice süzün, daha sonra domatesleri bir kavanoza yerleştirin ve içine organik zeytinyağı ekleyin, hoş aromalar vermesi için de içine taze biberiye, fesleğen yada diş sarımsak ekleyebilirsiniz. Böylece kuru domatesleri hem yumuşatmış, hem besin değerlerini yükseltmiş hem de daha uzun saklama koşullarına sahip olmuş olursunuz.

Domates'e kırmızı rengini veren Likopen maddesi en iyi bilinen antioksidanlardan biridir. Cilt güzelliğinde de oldukça etkilidir, cildi gerginleştirir, yaşlanmayı yavaşlatır. Yapılan araştırmalara göre domatesin yoğun güneşin altında gergin halde kalmasının sebebi içerdiği yoğun Likopendir. Likopen domates kabuğunun hemen altında bulunan koyu kırmızı bölümde yoğunluk kazanır. Domatesin kabuğunu soyup attığınızda likopenin de büyük bir bölümünü yok edersiniz. Bu sebeple domatesin kabuğu ile birlikte yenmesi gerekir.

Likopen ayrıca kanser ve kalp-damar hastalıkları açısından koruyucu bir etkiye sahiptir. Sağlıklı bir yaşam denildiğinde ilk akla gelecek olan besinlerden birisi domatestir.

Domates ayrıca lif bakımından da çok zengini bir besindir. Bir adet domates de 1 gr. lif bulunur. Bu bir insanın günlük ihtiyacının %10’unu karşılar. 
TAKİP EDİN