Tardaş Egenin Organik Sertifikalı Sızma Zeytinyağı 5 Lt | Organik Zeytinyağları | ZEYTİN ZEYTİNYAĞI | Organik Ürünler Alışveriş Sitesi - 0549 3300 365 - 0232 3300 365
Stok Kodu:  8681085100087

Tardaş Egenin Organik Sertifikalı Sızma Zeytinyağı 5 Lt

2.950,00 TL
2.499,00 TL (KDV Dahil)
15%
ad.
Sepete Ekle

Tardaş Egenin Organik Sızma Zeytinyağı

KOKUSU ÜZERİNDE  MİS GİBİ ORGANİK ZEYTİNYAĞI

SOĞUK SIKIM -  SIZMA - ORGANİK SERTİFİKALI - MAKSİMUM %0,8 ASİT

EGENİN EN GÜZEL LEZZETİ…

Ege Bölgesinin tam olgunlaşmadan toplanan zeytinlerin soğuk sıkım yöntemleri ile sıkılmasından elde edilen bu yağların asitlik oranı 0.8'den daha düşüktür. Kusursuz olarak da nitlendirilen bu yağlarda zeytin meyvasındaki tat, koku ve vitaminler kaybolmadan bulunmaktadırlar. Kahvaltılarda, salatalarda, haşlanmış sebzelerde doğrudan çiğ olarak kullandığınızda, tadını unutamayacağınız gerçek organik sızma zeytinyağı lezzetini çevrenize tavsiye edeceğinizden eminiz. Aynı zamanda, tüm zeytinyağlı yemek ve kızartmalarınız için mükemmel bir seçimdir.

ORGANİK SERTİFİKALI GERÇEK SIZMA ZEYTİNYAĞI.

T.C. Tarım Bakanlığı Organik Sertifikalı

Organik Sertifikalı

Tardaş Egenin Naturel Sızma Zeytinyağı, ve Tarım Bakanlığı tarafından denetlenmekte ve  ORGANİK  olarak sertifikalandırılmaktadır. Sertifikasyon; denetim ve belgelendirme anlamına gelir. Üzerinde bağımsız denetim kuruluşları ve tarım bakanlığının organik sertifika amblemlerini gördüğünüz zeytinyağlarını güvenle tüketebilirsiniz.

 

Zeytinyağı Faydaları:


*Zeytinyağı hücreleri korur. Zeytinyağının içinde bulunan Oleiprine adlı madde sayesinde hücreler yenilerek kansere karşı hücreleri korur. 
*Zeytin yağı üretim aşamasında ısıyla temas etmemesi gerekiyor. Bu nedenlesağlıklısı Riveriya değil, Sızma olanıdır. Aslında en doğrusu, kokusunaalışıp mümkün olduğunca az veya hiç rafine edilmemişi kullanmaktır. 
*Zeytin ağacının dalları, yaprakları ve reçinesi olduğu kadar, yağıda yıllardır ilaçların bileşimlerinde yer alan doğal maddelerden birisidir,doğal bir ilaçtır. 
*Yiyeceğin yanısıra merhem olarak da kullanılan zeytinyağı; tahrişin nedenolduğu acı ile yanmayı giderici ve yumuşatıcı özellikleri olan losyondur da. 
*Zeytinyağı, derinin foliküllerine penetre olabildiği için, gerek internal gerekse eksternal dokuların yara veya iritasyonunda ve enfeksiyonlara karşı faydalıdır. 
*Sindirim sistemini etkiler; ister soğuk olsun, ister sıcak olsun zeytinyağı mideyi çepeçevre koruyucu bir tabakayla sararak mide asitini azaltır. 
*Yemek öncesi veya sonrası alınan bir kaşık zeytinyağı, mide zarını örtüp alkolün işlemesini önleyeceği gibi, karışık içkilerin yol açtığı sarhoşluğuda azaltır. 

SERTİFİKA

  

Benzer Ürünler

Ürünler yükleniyor